Zalety drewnianych okularów

Okulary wykonane z całkowicie naturalnego materiału, jakim jest drewno to nie lada gratka zarówno dla fanów designerskich akcesoriów, miłośników minimalizmu i prostoty, jak i osób ceniących ekologiczny styl życia. Moda na drewniane oprawki zaskakuje. Jest jednak naturalną konsekwencją innego trendu - na bycie eko. 

Piękne i efektowne


Drewniane oprawki wyglądają niezwykle wyraziście i oryginalnie. To z pewnością dobry wybór dla osób, lubiących zaskakiwać otoczenie efektownymi dodatkami. Klasyczny fason oprawek w duecie z naturalnym surowcem daje zaskakujący, ale bardzo klasyczny efekt. Połączenie oryginalności i klasyki jest bardzo trudnym zadaniem, ale polska marka Niebagatela oferująca ręcznie wytworzone drewniane oprawki udowadnia, że jest to możliwe. 

Wygodne i użyteczne


Poza ciekawym wyglądem drewniane okulary mają również inne, praktyczne zalety. Drewno to materiał lekki, "ciepły", bardzo przyjemny w dotyku. Okazuje się, że drewno może być lżejsze, niż sztuczne tworzywo. Tego rodzaju oprawki doskonale się noszą. Są wyjątkowo komfortowe. To szczególnie ważne dla osób, które w okularach spędzają cały dzień. Dodatkowo charakteryzują się dużą wytrzymałością. Plastikowe oprawki niestety lubią się złamać czy ukruszyć. Drewniane okulary posłużą nam z pewnością bardzo długo. Drewniane oprawki są uniwersalne. Sprawdzają się w przypadku okularów przeciwsłonecznych, korekcyjnych oraz tzw. zerówek. Produkcja oprawek z drewna jest również wyraźnym ukłonem w stronę ekologii. Oprawki drewniane bardzo szybko ulegają bowiem całkowitemu rozkładowi.