Jak dbać o okulary drewniane?

Okulary od dawna przestały być jedynie środkiem korekcji rozmaitych wad wzroków. Obecnie uznawane są one bowiem za integralną część mody i naszego stylu. Dlatego też warto decydować się na produkty, które są nie tylko skuteczne, ale również estetyczne. Dobrym na to przykładem są drewniane okulary, które wyróżniają się naprawdę przyjemnym wyglądem.

Pielęgnacja drewnianych okularów

Aby jednak służyły nam one przez dłuższy czas, musimy wiedzieć, jak o nie dbać. Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę, że drewno, wbrew pozorom, jest delikatnym materiałem, dlatego łatwo może ulec zniszczeniu. Wszystko to sprawia, że istotną kwestią jest prawidłowe przechowywanie takich okularów. Pod żadnym pozorem nie kładźmy ich na szafce, ławie, półce bez pokrowca. Jeden nierozważny ruch i nasze okulary zostaną uszkodzone.

Poza uszkodzeniami mechanicznymi, należy zwrócić uwagę również na naturalne procesy niszczenia drewna. W tym celu producenci bardzo często impregnują oprawki okularów, tak aby zabezpieczyć je przed tym procesem. Co jednak w sytuacji, gdy otrzymamy okulary, które nie zostały zaimpregnowane? Możemy zrobić to sami za pomocą specjalnego wosku, który zakupimy między innymi w sklepie meblarskim. Dzięki temu bez obaw będziemy mogli myć je w wodzie czy wystawiać na wpływ warunków atmosferycznych.

Czyszczenie też jest ważne. Poza wodą, warto skorzystać z preparatów do czyszczenia drewna bądź specjalnie nawilżanych chusteczek, które skutecznie usuną wszelkie zabrudzenia, nie niszcząc przy tym drewna.

Okulary drewniane nie należą do najtańszych. Wszystko za sprawą długiego i skomplikowanego procesu ich wytwarzania. Dlatego też należy o nie dbać, aby wytrzymały z nami przez kilka lat